Sledujete nás už na sociálních sítích?

🤗 Přidejte se k naší komunitě na Facebooku, čtěte rychlé zprávy a novinky na Twitteru, nebo zkoumejte naši organizaci do detailu na LinkedInu. A najdete nás taky na YouTube, kde můžete sledovat různé informacemi nabité webináře!

Představujeme 2 nové projekty v inkubaci

Darování hotových pokrmů

Pro seniory, rodiče samoživitele a další lidi v nouzi není teplé a výživově hodnotné jídlo samozřejmostí. Přitom v každé komerční jídelně zbyde denně až 25 kg nevydaných pokrmů, které se vyhodí!

Jdeme to změnit. Vařené jídlo se může dostat k těm, kteří ho skutečně potřebují. Proto testujeme různé scénáře převozů a snažíme se rozlousknout všechna hygienická nařízení a zákony. Chceme zjednodušit a jasně popsat, jak v Česku darovat hotové jídlo charitě. 

V zahraničí už je to běžné a skvěle to funguje. A my nechceme být pozadu! Společně s Česko.Digital nyní v inkubátoru pracujeme na technologickém řešení, které by usnadnilo komunikaci mezi charitami a jídelnami. Jak charity, tak gastro provozy jsou totiž velmi vytíženy a jakékoliv zefektivnění práce je pro ně velká pomoc. Tak hurá do práce, přidejte se k nám v kanálu #inkubace-darovani_hotovych_pokrmu!

Volební kalkulačka 2022

S organizací KohoVolit.eu a pod taktovkou Michala Škopa spouštíme inkubační přípravnou fázi pro akceleraci nové, vylepšené verze volební kalkulačky. Ta má již nyní podstatný podíl na tom, že si voliči mohou informovaně zvolit tu stranu či kandidáta, která/ý co nejlépe reprezentuje jejich zájmy. Jednoduchá aplikace umožní před volbami v 10 minutách načerpat důvěryhodné informace a podklady pro vaše volební rozhodnutí.  

V rámci projektu bude potřeba posunout aplikaci jak technologicky, tak i funkčně, aby byla připravená na podzimní volby v ČR a na Slovensku.

Inkubační fází provede tento projekt Martin Wenisch a budou potřeba i další odborníci od nápadů přes design/UX, tech leads až po pomoc s koordinací projektu a marketingové mágy. Zatím pilně pracujeme na vypsání rolí na Portál dobrovolníka, ale pokud již teď máte čas a chuť pomoci, přidejte se do č.d Slack kanálu #inkubace-volebni_kalkulacka2022.Jak jsme spokojeni v komunitě

Právě probíhá měření naší komunitní spokojenosti! ❤️

Budeme rádi, když nám věnujete pár minut a dáte nám svou zpětnou vazbu. 🌱 Sdílet můžete zcela anonymně, ale napíšete-li nám do dotazníku své jméno, můžeme vaše připomínky probrat společně. Buďte upřímní, prosím. Je to ten nejlepší způsob, jak nám pomoci prostředí v Česko.Digital neustále vylepšovat. 🤝 

Dotazník najdete tady, pro vaše odpovědi bude otevřený do úterý 22. 2. 2022.

Chcete se podílet na vyhodnocení spokojenosti naší komunity? Hledáme výzkumníky, kteří mají zkušenosti s kvalitativním výzkumem a pomohou nám ze získaných dat vypracovat report. Ozvěte se na Slacku v kanálu #ceskodigital-care nebo na e-mail katerina@cesko.digital.

Jak na marketingovou strategii ke spuštění projektu?

Střecha duševního zdraví na podzim vypustila do světa nový projekt Safezóna – online prostor pro žáky 2. stupně, který je místem pro duševní pohodu dětí v těžkých životních situacích. A jako u každého takového procesu byla i tady důležitá příprava marketingové strategie ke spuštění.

Ostřílení markeťáci už jistě tuší, ale i všichni ostatní se nyní mohou dozvědět něco ze zákulisí – a to díky novému obsahovému projektu Tvořit může každý, kde budou naši dobrovolníci představovat svou práci, zkušenosti a zájmy nejen komunitě, ale i světu. 🚀

Ke klávesnici si tentokrát sedla marketingová koordinátorka Markéta Horáková a sepsala návod, jak nastavit a realizovat marketingovou strategii ke spuštění projektu v 7 krocích. Pokud vás článek zaujme, neváhejte ho dále sdílet či využít ve svých projektech!Novinky z našich projektů

Jehlomat

Náš tým se rozrůstá o FE vývojáře a webová aplikace Jehlomat.cz je každým týdnem blíž své finální podobě. Čeká nás ještě výzva v podobě převodu dat, ale všechno jde dobrým směrem a máme z toho radost! Pracujeme také na PR aktivitách ke spuštění projektu a do produkce jsme odevzdali video tutorial, který veřejnost navede k bezpečnému sběru odhozených injekčních stříkaček.

Safezóna

Co je nového v Safezóně? Doplnili jsme náš tým o grafiky a ilustrátory a pilně pracujeme na zpracování dalších témat včetně unikátní grafiky. Dvě z nich jsou venku, a to „Šikana“ a „Je mi často smutno“ Dokončili jsme některé z pracovních listů, můžete si je stáhnout na webu Safezóna, např. u tématu „Jsem pořád online“. 

Pokud chcete být se Safezónou neustále v obraze, připojte se k nám na Slack (#run-strecha_dusevniho_zdravi). Můžete se také aktivně do dění Safezóny zapojit, třeba nám pomůžete najít organizaci, která si projekt v budoucnu převezme a bude o něj nadále pečovat. Pokud byste o nějaké věděli, napište na e-mail naší Product Ownerce Vlaďce – vladimira.osadnikova@cesko.digital.

Na čem pracujeme v dalších projektech a co se nám na nich za poslední měsíc povedlo? To se dozvíte na naší wiki.


Jak si v komunitě žijeme

Proběhl pilotní Mastermind

Ve středu 2. 2. jsme poprvé vyzkoušeli nový formát hromadného mentoringu v podobě nástroje mastermind. 🧠 Celým workshopem provázel Jindřich Fialka z Q Designers a do horkého křesla se posadily členky coreteamu Tereza Gagnon a Martina Cílková. Ty odprezentovaly platformu TechForum, která zpracovává do reality novou vizi komunity, a poslechly si reakce a potřeby členů č.d. Mluvilo se hlavně o zjednodušení komunikace a také zúžení témat, kterým se č.d věnuje.

Jaký je příběh aplikace od Loono?

Propásli jste naši online diskusi Od neziskové myšlenky k úspěchu? Mrkněte na záznam. S týmem Loono jsme sdíleli, co se nám podařilo, co jsme se naučili i s čím jsme bojovali. Bylo to chvílemi velmi dojemné. 😢 Ještě jednou velké díky báječnému týmu Loono a Česko.Digital, Katce Vackové a také Janě Tomas Sedláčkové z Nadace PPF, hlavního partnera projektu. Mezi námi, spuštění aplikace Preventivka na jaře 2022 bude velká událost a počin, který jistě změní naše životy k lepšímu!

Vybíráme technologie do veřejného projektu

O veřejných IT projektech, open source a vendor lock-in jsme mluvili na lednové debatě, kterou jsme zorganizovali společně s Principal Engineering a Projektovým klubem. Téma dlouhodobě řešíme v rámci projektu Veřejné zakázky spolu.

Koho aktuálně hledáme

Připojte se k největší dobrovolnické civic-tech organizaci v Evropě a digitalizujte s námi Česko.

Marketing

Scrum Master

Dev

Design

Business Dev

Product Owner

Ostatní


Všechny pozice najdete přehledně na Portálu dobrovolníka.


Děkujeme, že jste s námi!

Jak se vám líbí náš newsletter? Budeme rádi, když se s námi podělíte o zpětnou vazbu, která nám pomůže ho vylepšit. A jestli se na tvorbě newsletteru chcete podílet také, ozvěte se na Slacku v kanálu #ceskodigital-obsah nebo napište na terezia@cesko.digital. 🤗

Digitálu zdar!

Za obsahový tým Česko.Digital

Koordinace: Tereza Lattová, Hana Burešová

Texty: Petr Hrudka, Lukáš Vaňous, Kateřina Beranová

Korektura: Zuzana Konečná

Grafika & rozesílka: Lukáš Návesník